Google odsłania nowe logo!

Google odsłania nowe logo!

Zaledwie miesiąc od ogłoszenia dużej restrukturyzacji firmy Google, w postaci utworzenia nowej firmy-matki o nazwie Alphabet oraz zmian kadrowych, Google odsłania również nowe logo!

Nowe logo zachowało dotychczasowe kolory, zmienił się jednak krój czcionki. Z dotychczasowej czcionki typu sans-serif cechującej się literami z dodatkowymi zdobieniami w postaci kresek na zakończeniach znaków, na bardziej prostszy i nowoczesny krój. Kolory również zostały zmiękczone dzięki czemu logo zyskało na lekkości.

Jest to jedna z większych zmian logo od 1999 roku do tej pory modyfikacje polegały jedynie na mało widocznych szczegółach. Ewolucje wyszukiwarki Google świetnie obrazuje video:

Zmiana logo ma oddawać nowoczesny charakter firmy, a także rozwój produktów koncernu. Jeszcze do niedawna Google kojarzone było głównie z wyszukiwarką internetową na komputery stacjonarne. Aktualnie jest to szereg bardzo popularnych produktów z różnych dziedzin jak np. You Tube, Gmail, AdWords, AdSense, Google Maps, Drive i wiele innych z których korzystać można zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych.

To właśnie mobilność jest głównym elementem rozwoju produktów Google, a nowy prostszy krój czcionki będzie lepiej skalowany na ekranach o mniejszych rozmiarach.

Nowy krój czcionki zaczął pojawiać się także w ikonach produktów jakie oferuje nam firma Google. Na uwagę zasługuje całkiem nowe logo usługi Google+, oraz favicona strony wyszukiwarki.

produkty google

Kontakt
+48 602 61 33 90
Do góry